aktualnosci

PROJEKT DWUDNIAKI

2016-11-25

Prace nad nową siedzibą naszego Ośrodka w Dwudniakach nabierają rumieńców. Gotowy jest juz projekt nowego budynku, który powstanie na bazie istniejacego budynku Szkoły Podstawowej w Dwudniakach. Projekt nowoczesnego, w pełni spełniającego nowe standardy budynku Ośrodka opracowała wrocławska firma architektoniczna SMARTARCHITEKCI.

 

W tworzeniu projektu aktywnie uczestniczyli także nasi nauczyciele przekazując na każdym etapie powstawania koncepcji budynku swoje uwagi dotyczące potrzeb naszych wychowanków, które przełożyły się na "uszyty na miarę" piękny, nowoczesny obiekt. Znajdą sie w nim m.in przestronne sale dydaktyczne, sale do zajęć specjalistycznych, sala gimnastyczna, której tak nam brakuje w Zbylitowskiej Górze oraz sala do zajęć z integracji sensorycznej. Rewolucyjne zmiany będą dotyczyły warunków mieszkaniowych w części interantowej. Przytulne 2,3-osobowe pokoje z łazienkami, mała kuchenka do dyspozycji wychowanków, funkcjonalne świetlice dla każdej grupy staną się wspaniałym, domowym zapleczem nowego Ośrodka.

 

Przed Świetami Bożego Narodzenia będziemy mieli także gotowy projekt nowego Kompleksu Hippicznego - stajni z krytą ujeżdżalnią, który powstanie w pobliżu budynku Osrodka. Istniejąca stajnia i ujeżdżalnia w Zbylitowskiej Górze zotanie przeniesiona w inne miejsce.

 

Prace budowlane Starostwo Powiatowe w Tarnowie planuje rozpocząć na wiosne 2017 roku, a planowany termin oddania budynków to jesień 2018 roku do tego czasu Ośrodek będzie pracował w obecnej lokalizacji.

Zapraszamy do obejrzenia pierwszych wizualizacji elewacji projektowanego budynku (kolory ścian są jedną z propozycji).

Wykonanie strony www Redruk.pl