aktualnosci

TATRY ZDOBYTE ! (VIDEO)

2016-08-01

Grupa naszych wychowanków spędziła wspaniałe wakacyjne chwile w Tatrach. Letnia przygoda w  samym sercu polskich Karpat przeniosła młodych wędrowców na kilka dni w zupełnie inny świat.  Pogoda raz słoneczna, a raz przez chmury zachęcała do spędzenia czasu zarówno na szczytach jak i w malowniczych dolinach oraz w ciepłych basenach termalnych. Już pierwszy dzień pobytu na Podhalu obfitował w mnóstwo wspaniałych przeżyć. Doświadczenie niezwykłego klimatu Jaskini Mroźnej oraz piękna Smreczyńskiego Stawu dało początek świetnie zapowiadającej się przygodzie.


Niezwykłych wrażeń dostarczył wszystkim kolejny dzień spędzony na basenach termalnych. Od rana do wieczora wszyscy czerpali pełnymi garściami z bogatej oferty wodnych atrakcji oferowanych przez termy Szaflary. Nasi podopieczni mieli do dyspozycji niezliczoną ilość basenów, hydromasaży, zjeżdżalni, fontann, biczów wodnych i rwących strumieni. Radość z pobytu w tym wodnym raju jest nie do opisania.


Nadszedł wreszcie oczekiwany czas zdobywania wyniosłych szczytów. Pogodny poranek zwiastował świetny, słoneczny dzień.  Z okien pensjonatu rozpościerała się baśniowa sceneria wyłaniających się zza mgieł Tatr, a w szczególności celu górskiej wędrówki – Czerwonych Wierchów!   Widok majestatycznych szczytów kontrastujących z soczystą zielenią podhalańskich dolin zapierał dech w piersiach. Kilka godzin intensywnej wędrówki i zdobycie dwutysięcznika stało się faktem! Wspaniałe widoki ze szczytu na Tatry Wysokie i Zachodnie szybko wynagrodziły wszystkim trud wielogodzinnej wspinaczki.


Kolejne dni dostarczały nowych przeżyć. Tatrzańska przygoda dobiegła końca, ale lato wciąż trwa! Dziękujemy Stowarzyszeniu PROMETEUSZ za sfinansowanie tak wyśmienitej letniej przygody. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Państwa Ewy i Rafała Chwast, którzy rokrocznie wspierają dzieło wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży z naszego Ośrodka. ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMU ORAZ  ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII.

 

 

 

 

 ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMU ORAZ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII.

 

 

Wykonanie strony www Redruk.pl