aktualnosci

INTEGRACYJNE PIELGRZYMOWANIE

2016-04-21

W miniony wtorek na zaproszenie Koła PTTK "Włóczykije" działającego przy SOSW w Tarnowie grupa naszych wychowanków brał udział w wycieczce-pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach oraz do Centrum Jana Pawła II. Wyjazd został zorganizowany aby uczcić 1050 rocznicę chrztu Polski oraz ogłoszony przez Papieża Franciszka Rok Miłosierdzia

W wyjeździe udział brało ponad 160 niepełnosprawnych osób z tarnowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz SOSW w Tarnowie oraz naszego Ośrodka.

Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Jana Pawła II gdzie o godzinie 10.00 uczestniczyliśmy w mszy świetej a następnie zwiedzaliśmy obiekt pod opieką przewodnika. Wiele radości i satysfakcji wszystkim dało wspólne śpiewanie piosenek przygotowanych na wyjazd przez panią Ulę, katechetkę z tarnowskiego Ośrodka..

Kolejnym punktem pielgrzymki było zwiedzanie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Mieliśmy możliwość spacerowania śladami świętej Faustyny, obejrzeliśmy jej celę, zwiedziliśmy górną i dolną bazylikę z jej przepięknymi kaplicami. Wszystkim dopisywały humory i dobry nastrój, nawiązaliśmy nowe znajomości i sympatie.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz Stowarzyszeniu PROMETEUSZ za sfinansowanie wyjazdu.

Wykonanie strony www Redruk.pl