aktualnosci

XIII PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

2016-02-04

Od ponad dziesięciu lat w kalendarz imprez Ośrodka wpisał się na stałe  Przegląd Kolęd i Pastorałek, artystyczna impreza o charakterze integracyjnym. W tym roku jej trzynasta edycja skupiła około 150 uczestników. W gościcnnych murach Kościoła Parafialnego w Zbylitowskiej Górze w bezpośredniej bliskości szopki bożonarodzeniowej zaprezentowali się reprezentanci zaprzyjaźnionych z naszym Ośodkiem placówek oświatowych: Przedszkola w Zbylitowskiej Górze, Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze, Szkoły Podstawowej nr 20 w Tarnowie-Mościcach, Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Tarnowie, Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, Ośrodka Rehabilitacyjnego w Jadownikach Mokrych, SOSW w Tarnowie oraz gospodarze imprezy SOSW Zbylitowska Góra.

Różnorodność repertuaru od tradycyjnych polskich  kolęd przez skoczne pastorałki po piosenki o Bożym Narodzeniu dostarczyły widowniu wielu wrażeń artystycznych. Młodzi wykonawcy i ich opiekunowie zadbali także o stosowne stroje i scenografię dopełniajacą całości.

Wielką atrakcją było wspólne kolędowanie wszystkich biorących udział w Przeglądzie przy akompaniamencie wielkiej orkiestry muzycznych sił połączonych.

Jury wysoko oceniło artystyczne prezentacje nagradzając wszystkie prezentacje główna nagrodą- Grand Prix XIII Przeglądu Kolęd i Pastorałek Zbylitowska Góra 2016.

Serdecznie dziękujemy księdzu Proboszczowi Józefowi Kaczmarskiemu za życzliwą gościnność a wszystkim uczestnikom za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery świątecznego spoptkania przy Jezusowym żłóbku.

Do zobaczenia za rok.

 

FOTORELACJA W GALERII

Wykonanie strony www Redruk.pl