aktualnosci

HARCERSKA PRZYGODA

2015-12-04

Nasi harcerze - „Dżokeje" - uczestniczyli w pełnym wrażeń zlocie harcerskim na Podhalu. Tegoroczne spotkanie w gościnnym Nowym Targu upłynęło przede wszystkim w klimacie zajęć sportowych, ale nie tylko... Piątkowy wieczór młodzież spędziła na wspólnej gawędzie i integracji. Drużyny wymieniły się swoimi całorocznymi doświadczeniami, a rozmowy trwały do późnych godzin nocnych. Harcerze tego wieczoru mieli również możliwość kibicowania meczu hokejowego na żywo. Kolejny poranek przywitał skautów prawdziwie zimową aurą. Po sutym śniadaniu, Dżokeje wyruszyli na grę miejską. Spacer ulicami górskiej miejscowości doprowadził początkowo harcerzy do Galerii „Jatki", gdzie podziwiali wystawę fotografii „TERRA INCOGNITA" autorstwa słowackiej artystki Rie Kmetovej. Swoisty pamiętnik autorki zdjęć, zaciekawił nie tylko swoją formą ale również metodą wykonania i prezentacji.

 

Kolejną, i jak się później okazało, wyjątkową atrakcją zlotu - była wspinaczka w profesjonalnej hali. Przy pomocy instruktorów, harcerze uczyli się umiejętności wspinania z asekuracją, podejmowali wyzwania, a także pokonywali swoje słabości. Namiastka wspinaczki wysokogórskiej , dała naszej młodzieży wiele powodów do satysfakcji , a także dumy, rozbudziła chęć rozwijania swojej sprawności. Po pełnych emocji sportowych wyzwaniach , harcerze wyruszyli na ulice Nowego Targu, gdzie czekały kolejne atrakcje. Odwiedzili między innymi szwalnię i sklep z regionalnymi strojami Podhala , spacerowali wzdłuż Białego Dunajca gdzie od rdzennych górali dowiedzieli się o tradycjach narciarskich i hokejowych goszczącego nas miasta. Jeden z punktów gry terenowej zawiódł niestrudzonych druhów na targ , gdzie podziwiali regionalne wyroby świąteczne. Wędrówkę zakończył wspólny obiad wszystkich drużyn, po którym dzielni Jokeje wyruszyli w trasę powrotną po domu.


Wyrażamy serdeczną wdzięczność Gospodarzom- drużynie "Śtuderoki" z Nowego Targu, za serdeczną atmosferę spotkania i chwile pełne wspaniałych emocji.

 

ZDJĘCIA W GALERII - ZAPRASZAMY!

 

 

 

Wykonanie strony www Redruk.pl