aktualnosci

XX FESTIWAL "ŚPIEWAJ Z NAMI"

2015-11-30

Już po raz dwudziesty na deskach gościnnego teatru w Tarnowie odbyło się ogólnopolskie spotkanie niepełnosprawnych artystów. Festiwal to impreza popularyzująca zdolności muzyczno-wokalne osób niepełnosprawnych intelektualnie. Jest organizowany  dla dzieci, młodzieży i dorosłych z różnym stopniem upośledzenia umysłowego, z zaburzeniami sprzężonymi i z autyzmem. Uczestniczą w nim: dzieci z przedszkoli integracyjnych, przedszkoli specjalnych, szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, jak również dorosłe osoby niepełnosprawne z warsztatów terapii zajęciowej. Impreza trwa prawie trzy dni, a uczestniczą w niej: soliści, zespoły taneczne, zespoły wokalne i zespoły wokalno-taneczne prezentujące różnorodne formy artystyczne .

Od samego początku istnienia imprezy nasi wychowankowie biorą w niej udział. W tym roku naszymi reprezentantkami były Ala Barzyk i Ilona Potępa, które przepięknie wykonały piosenkę Heleny Majdaniec "Zakochani są wśród nas". Aranżacji tej znanej piosenki dokonali akompaniujacy duetowi nauczyciele Ośrodka p. Maciej Witek, p. Dawid Nawalaniec i p. Jacek Frankowski.

Występ został bardzo dobrze przyjęty i oceniony. Na koncercie finałowym dyrektor Ośrodka p. Michał Stach miał zaszczyt odebrac nagrody dla naszych wychowanek.

Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu Ali i Ilonie, a organizatorom dziekujemy za wspaniały czas spędzony na jubileuszowym Festiwalu.

Do spotkania za rok.

Wykonanie strony www Redruk.pl