aktualnosci

OLIMPIADY SPECJALNE 2015

2015-11-20

W dniach 17-19.11.2015 odbył się w StadNince Lokalny Mityng Olimpiad Specjalnych w Jeździe Konnej. Wzięło w nim udział 47 Uczniów oraz 2 Absolwentów SOSW. Ruch Special Olympics od 1988 roku posiada oficjalne uznanie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Porozumienie z MKOl pozwala na wykorzystanie słowa „Olympics", stosowanie ceremoniału olimpijskiego i korzystanie z ognia olimpijskiego. W Polsce Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska jest członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zadaniem Olimpiad Specjalnych jest zapewnienie całorocznego cyklu treningów i zawodów sportowych w różnych olimpijskich dyscyplinach sportowych dzieciom i dorosłym z niepełnosprawnością intelektualną, zapewnienie ciągłej możliwości rozwijania sprawności fizycznej, demonstrowania odwagi, dzielenia się radością ze zdobytych nagród oraz nawiązywanie przyjaźni pomiędzy rodzinami, innymi zawodnikami, społecznością lokalną.

 

Podczas naszych zawodów uczestnicy wysłuchali oficjalnego Hymnu Olimpiad Specjalnych oraz złożyli uroczystą przysięgę: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku". Następnie rywalizowali w 4 olimpijskich konkurencjach jeździeckich: biegu z przeszkodami, wyścigu sztafet, wyścigu po ósemce oraz ujeżdżeniu. Informacje o Olimpiadach Specjalnych znajdują się na stronie: www.olipiadyspecjalne.pl. W zakładce StadNinka można znaleźć szczegółowe wyniki zawodów. Więcej zdjęć znajduje się w galerii.

 

Gorąco gratulujemy Zawodnikom! Życzymy im wytrwałości w dalszych treningach oraz odnoszenia wielu sukcesów podczas kolejnych startów. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tych zawodów: Dyrekcji i Pracownikom SOSW oraz niezawodnym Wolontariuszom.

 

VIDEO W PRZYGOTOWANIU

 

Zdjęcia: Marta Krawczyk-Bugaj i Paweł Andreasik

 

Wykonanie strony www Redruk.pl