aktualnosci

POWITANIE LATA

2015-06-25

Początek lata zachęcił naszych harcerzy do wędrówki po malowniczych górskich szlakach. Razem z grupą z Myślenic i Waganowic Dżokeje wyruszyli niebieskim szlakiem na najbardziej wyeksponowany szczyt Beskidu Wyspowego - Luboń Wielki. Trasa wiodła malowniczymi krajobrazami rozpościerającymi się z Lubonia Małego i Polany Surówki, skąd można podziwiać piękne, górzyste widoki, m.in. Tatry i Gorce. Po kilku godzinach marszu niestrudzona grupa dotarła na Luboń Wielki, znajdujący się 1022m n.p.m. Przy schronisku na szczycie odbyło odbyło się wielkie grillowane.

 

Po zejściu harcerze regenerowali siły w Rabce - Zdroju, gdzie w karczmie „Hulaj dusza" czekał na nich przepyszny żurek. W prezencie harcerze otrzymali duży, pieczony chleb, a także pamiątkowe pocztówki z widokiem miejscowości Rabka. Nie był to jednak koniec atrakcji. Kolejnym punktem było zwiedzanie Muzeum Orkana, o którym opowiadał hm Jacek Niziołek. Muzeum to znajduje się w XVII-wiecznym drewnianym kościele pw. św. Marii Magdaleny. Można w nim zapoznać się z kulturą ludową górali Zagórzan i Kliszczaków.

 

Na zakończenie czekała na wszystkich jeszcze jedna miła niespodzianka - Park Rozrywki „Rabkoland". Harcerze mieli niecodzienną okazję jeździć na samochodach Autodrom, pływać w pontonach, czy też wejść do „odwróconego domu". Dobry humor towarzyszył wszystkim do samego wieczora. Pogoda również dopisała, co jeszcze bardziej przyczyniło się do dobrej zabawy. Obowiązkowym elementem było robienie pamiątkowych zdjęć, które można zobaczyć w galerii.

 

ZDJĘCIA W PRZYGOTOWANIU

 

Wykonanie strony www Redruk.pl