aktualnosci

XII PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK (VIDEO)

2015-01-20

Dobiega końca radosny Okres Bożego Narodzenia. Wspaniałym uwieńczeniem tego pięknego czasu jest organizowany przez nasz Ośrodek Przegląd Kolęd i Pastorałek. Już od dwunastu lat gromadzi on dzieci i młodzież na wspólnym, radosnym kolędowaniu. To piękne wydarzenie nieustannie wzrusza, uwrażliwia, zachwyca i łączy. Impreza ma charakter integracyjny, jej klimat sprzyja poznawaniu się wychowanków z różnych zakątków naszego regionu. W tym roku w Przeglądzie wzięło udział 7 zespołów z zaprzyjaźnionych przedszkoli, szkół i placówek. Gościliśmy uczniów: Przedszkola Publicznego i Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze, Przedszkola nr 18 w Tarnowie, Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie - Mościcach, Szkoły Podstawowej w Wytrzyszczce, Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie i wychowanków Ośrodka Opiekuńczo - Rehabilitacyjnego w Jadownikach Mokrych. Występy uświetnili także wychowankowie naszego Ośrodka. Tak jak do betlejemskiej stajenki przybyli pasterze i królowie z różnych stron, tak do kościoła w Zbylitowskiej Górze zjechali się młodzi artyści z bardziej i mniej oddalonych od nas miejsc. Z serdecznym zapałem zaprezentowali wzruszające aranżacje znanych kolęd, jak i mniej znanych pastorałek. Barwnie ubrani, żywiołowo śpiewający, tańczący i klaszczący kolędnicy, przywołali wspomnienia minionych Świąt.

Na zakończenie do wspólnego śpiewu zaprosiła wszystkich uczestników grupa z Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie wraz z panią Danusią Augustyn. Kolędy w tak mistrzowskim wykonaniu zachwycały słuchaczy, wzruszały serca, porywały publiczność do spontanicznego, wspólnego śpiewania. Wszyscy uczestnicy zasłużyli na wielkie brawa i uznanie za wspaniałe przygotowanie się do występów. Poziom był tak imponujący i tak wyrównany, że jurorzy bez wahania przyznali osiem równorzędnych pierwszych miejsc.


Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznego Przeglądu Kolęd i Pastorałek - uczniom, nauczycielom, księdzu proboszczowi Józefowi Kaczmarskiemu za udostępnienie kościoła parafialnego.

 

Dziękujemy naszym sponsorom; STAROSTWU POWIATOWEMU W TARNOWIE, FIRMIE STERNET, GRUPIE AZOTY.


NA KOLEJNY PRZEGLĄD ZAPRASZAMY WSZYSTKICH JUŻ ZA ROK!

 

 

FOTORELACJA W GALERII - MENU PO LEWEJ STRONIE

 

 

 

Wykonanie strony www Redruk.pl