aktualnosci

KIBICE DZIECIOM

2014-12-13

Już po raz kolejny kibice tarnowskiej Unii zrzeszeni w grupie Prostacy '05 zorganizowali akcję "Biało - Niebieski Mikołaj Dzieciom". Finał tegorocznej, piątej edycji akcji miał miejsce właśnie w naszym Ośrodku. Młodzież kibicująca żużlowcom przekazała naszym wychowankom kilkadziesiąt mikołajkowych paczek oraz wiele bardzo potrzebnych pomocy szkolnych i dydaktycznych. To niesamowite przedsięwzięcie było możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu Prostaków, którzy co roku w okresie przedświątecznym z zapałem przystępują do działania. Akcja zakończyła się sukcesem i przyniosła dzieciom mnóstwo radości.


Grupa Prostacy '05 działa od 2005 roku. To grupa kibiców żużlowych, sympatyków Unii Tarnów, zajmujących się głównie tworzeniem opraw artystycznych na mecze żużlowe. Obecnie liczy 30 osób. Z inicjatywy członków grupy powstała akcja „Biało - Niebieski Mikołaj Dzieciom", która w tym roku ma już swoją pięcioletnią tradycję. Każdego roku młodzi ludzie docierają do dzieci przebywających na oddziałach tarnowskich szpitali, w domach dziecka, a od trzech lat odwiedzają również nasz Ośrodek. Środki na zakup prezentów sympatycy Unii uzyskują przede wszystkim z rzeczy przekazanych od zawodników i sponsorów. Są one następnie licytowane przez kibiców Unii Tarnów na różnych aukcjach. Pieniądze uzyskiwane są także dzięki specjalnie prowadzonym w tym celu różnorakim akcjom. Ekipę Biało - Niebieskiego Mikołaja wspierają żużlowcy, sponsorzy oraz lokalne media.


Pracownicy i wychowankowie SOSW w Zbylitowskiej Górze serdecznie dziękują grupie Prostacy '05 za zorganizowanie i przeprowadzenie tegorocznej akcji „Biało - Niebieski Mikołaj Dzieciom." Z całego serca dziękujemy za wspaniałą postawę, wrażliwość społeczną i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Jesteśmy pod głębokim wrażeniem dojrzałej postawy młodych ludzi, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas, siły i zdolności dla tych, którzy szczególnie tego daru potrzebują.

Wykonanie strony www Redruk.pl