aktualnosci

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

2014-11-04

Tradycją stało się w naszym Ośrodku uroczyste obchodzenie Międzynarodowego Dnia Zwierząt. Nasi uczniowie już od najmłodszych lat są oswajani z ośrodkowymi pupilami - pielęgnują konie, dbają o psy, doglądają koty- znajdy, które zadomowiły się w stajni, dokarmiają ptaki. Październikowe święto, jak co roku, stało się okazją do poszerzenia wiedzy naszych uczniów na temat humanitarnego traktowania zwierząt, jak również wspólnych zabaw z czworonogami. W tym roku atrakcji nie zabrakło.


Aby wprowadzić dzieci i młodzież w tematykę spotkania, wyświetlony został film animowany o Świętym Franciszku z Asyżu. Nasi uczniowie dowiedzieli się w ten przystępny sposób, kim był założyciel jednego z najbardziej znanych zakonów na świecie i jakie prawdy głosił. Bogatsi o tę wiedzę młodzi przyjaciele zwierząt powitali wyjątkowych gości - pracowników Polskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, którzy opowiedzieli im o swojej pracy, przytoczyli wiele dramatycznych historii ratowanych przez nich zwierząt, uświadomili naszym uczniom jak ważna jest prawidłowa opieka nad czworonogami, a także nauczyli jak powinniśmy się zachować w wypadku ataku groźnego psa. Z pewnością nie jednemu młodemu słuchaczowi zakręciła się łza w oku, na widok zdjęć psów oraz zwierząt gospodarczych, zabieranych właścicielom, którzy nie potrafili się nimi odpowiednio zająć. Z pewnością każdy uczeń będzie teraz wiedział, jak się zachowywać w obecności obcego psa, aby nie prowokować go do ataku.

 

Kolejni goście łez wzruszenia ani smutku już nie wywoływali, ale z pewnością łzy szczęścia i radości się nie raz pojawiły. Dwie gimnazjalistki - Patrycja i Oliwia, zaprezentowały dzieciom zestaw sztuczek, wykonywanych przez ich uroczego i świetnie wyszkolonego psa Kajlę. Kajla niczym prawdziwa gwiazda kłaniała się, obracała, turlała, podskakiwała na każdą komendę swoich właścicielek, a nawet padała nieżywa na znak pif paf. Pokazała również umiejętności nie tylko aktorskie, lecz także sportowe - niezrażona padającym deszczem, brawurowo przebiegła tor agility, wywołując gromkie brawa naszych podopiecznych.
Po tym jakże energicznym występie nastąpił finał imprezy. W związku z faktem, iż w naszym Ośrodku kilka dni wcześniej pojawiły się dwa szczeniaki - piesek i suczka, został ogłoszony konkurs na imiona dla małych czworonogów. Każda klasa spisała swoje propozycje, z których specjalne jury, składające się z nauczycieli i uczniów, wybrało dwa imiona, Boston i Melisa.


Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przybycie , wspaniałe chwile pełne wzruszeń i radości.

FOTORELACJA W GALERII - MENU PO LEWEJ STRONIE

 

 

Wykonanie strony www Redruk.pl