aktualnosci

PIKNIKOWE WSPOMNIENIA (VIDEO)

2014-09-24

Wrzesień stał się już w świadomości miłośników koni i Przyjaciół Ośrodka w Zbylitowskiej Górze miesiącem, w którym odbywa się Coroczny Piknik Konny. W pięknym, zabytkowym parku spotykają się wszyscy pasjonaci jazdy kłusem i galopem, aby podziwiać umiejętności młodych jeźdźców, wymienić się doświadczeniami, a przy okazji w miłej i rodzinnej atmosferze zabawy, wspomóc charytatywnie nasz Ośrodek. Choć w tym roku pogoda nie dopisała, uczestnicy imprezy na przekór aurze prezentowali wyjątkowo dobre humory, pokazując, że to ludzie, a nie warunki zewnętrzne tworzą klimat, w którym każdy czuje się dobrze i ma ochotę na kolejne spotkanie.

 

Jak co roku, organizatorzy zadbali o wiele atrakcji, mających na celu umilenie Gościom tego wyjątkowego jesiennego popołudnia. Tradycyjnie już Chopskie Jadło zachęcało miłośników staropolskiej kuchni do spróbowania domowych przetworów, ogórków kiszonych, smalcu domowej roboty, masełka i sera z wiejskiej chaty i prawdziwego chleba z chlebowego pieca. Miłośników solidnego, męskiego jedzenia wabił zapachami grill, serwujący potrawy z mięsiw i kiełbas, a także stoisko z bigosem, który rozgrzewał i dodawał sił w ten słotny dzień. A jeśli znalazł się wśród gości taki, co z dobrym humorem nie przyjechał, to z pewnością przy kawie i słodkościach domowej roboty, odzyskiwał radość życia. I z tą właśnie radością i nadzieją na główną wygraną w loterii nasi goście nabywali od „serduszkowych pań" serca z losami, które miały się okazać szczęśliwymi w czasie finałowego losowania nagród. Loteria wsparła działające na terenie Ośrodka Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Ich Rodzinom „Prometeusz". Chyba nie wielu młodych jeźdźców wyobraża sobie, że mogłoby wyjechać ze Zbylitowskiej Góry bez koszulki z emblematem konia. Stoisko z koszulkami oferowało i nęciło kilkoma rodzajami , tak więc wybór między koszulką polo a podkoszulkiem z grafiką Herkulesa był wyjątkowo trudny. Do tego kubek z konikiem - i tak zaopatrzeni jeźdźcy ruszali na część główną i najbardziej oczekiwaną - pokazy jeździectwa.
Na początku Natalia Garstka na Elti, Ada Kowalik na Motylu, Marcin Iwaniec na Otto, Paweł Sanecki na Herkulesie zaprezentowali pięknie Kadryla na cztery konie. Pokaz pracy z młodym koniem Liwii Iwaniec wywołał gromkie brawa, podobnie jak Kadryl na 6 koni w wykonaniu Ani Sulowskiej na Herkulesie, Kuby Bystrowskiego na Motylu, Weroniki Skórki na Elti, Iwonki Zięby na Sanie, Amelki Jarońskiej na Otto i Zuzi Podleśny na Kubie. Ze względu na pogorszenie się podłoża odwołany został mini konkurs skoków przez przeszkody, ale amazonki zaprezentowały pojedyncze skoki przez obniżone przeszkody. Następnie dzieci i młodzież uczestniczyły w jeździeckich zabawach "na wesoło". Można było wystartować w jeździeckim slalomie czy "wesołych krzesełkach". Z pewnością po takich zabawach wzrośnie ilość miłośników koni. Również miłośnicy psów mogli znaleźć atrakcję dla siebie - wykwalifikowany treser psów Katarzyna Chrobak zaprezentowała niebywałe umiejetności psa Iskierki, które zachwyciły zgromadzonych gości.

 

Już tradycją stały się występy na Ośrodkowej scenie młodych, uzdolnionych ludzi. W tym roku swoje wokalne umiejętności zaprezentowały dwie młode damy, obdarzone nad wyraz dojrzałymi i intrygującymi głosami. Po ich występie nastąpiła długo wyczekiwana chwila losowanie atrakcyjnych nagród w loterii fantowej. Zaproszenia do restauracji, fitness klubów, na przeglądy do mechanika, zastawy kosmetyków, płyt, książki wędrowały co chwila do rąk kolejnych zwycięzców. Radości było co nie miara, ale każdy po cichu liczył, że nagroda główna - rower trafi właśnie do niego. Na szczęście już za rok kolejny piknik, a zatem kolejne atrakcje, kolejne nagrody i kolejne piękne chwile w gronie ośrodkowych Przyjaciół. Dziękujemy, że byliście, jesteście i będziecie.
Wszystkim uczestnikom Jesiennego Pikniku Konnego składamy gorące podziękowania za przybycie i otwartość serc.
Dziękujemy sponsorom, szczególnie STAROSTWU POWIATOWEMU W TARNOWIE, FIRMIE STERNET, GRUPIE AZOTY


RELACJA FOTOGRAFICZNA W GALERII - menu po lewej stronie

 

 

 

Wykonanie strony www Redruk.pl