aktualnosci

LAUREACI FRYDERYKA W KONCERCIE WDZIĘCZNOŚCI (VIDEO)

2014-06-11

W naszym Ośrodku miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Dla oddanych i zaangażowanych Sponsorów oraz Przyjaciół Ośrodka i Stowarzyszenia PROMETEUSZ zorganizowaliśmy KONCERT WDZIĘCZNOŚCI. Na ten wyjątkowy koncert zaprosiliśmy również osoby, które pragną włączyć się w dzieło pomocy dzieciom niepełnosprawnym umysłowo i ich rodzinom. Muzyką złożyliśmy serdeczne podziękowania za wiele lat pomocy ofiarowanej naszym podopiecznym. Pomysł Koncertu był wynikiem wieloletniej współpracy pomiędzy naszym Ośrodkiem a Szkołą Muzyczną w Tarnowie. Dla Przyjaciół i Sponsorów zagrał znakomity Kwartet smyczkowy Dafô. Kwartet działa od 1993 roku i jest wpisany w najważniejsze polskie, europejskie i światowe kalendarze koncertowe. Kwartet tworzą: Justyna Duda - skrzypce, Danuta Augustyn - skrzypce, Aneta Dumanowska - altówka, Anna Armatys - wiolonczela. Członkinie zespołu są wykładowcami Akademii Muzycznej w Krakowie. Dafô jest laureatem licznych konkursów krajowych i międzynarodowych. Ma na swoim koncie płyty wydane dla wytwórni Dux, PWM, Robert Bosch Stiftung, DVD z The Lamchop, i inne. Cztery płyty Kwartetu nagrodzone zostały „Fryderykiem" - nagrodą Polskiej Akademii Fonograficznej. Kwartet nagrywa dla polskich oraz zagranicznych stacji radiowych i telewizyjnych. Kwartet smyczkowy Dafô wielokrotnie prawykonywał utwory współczesnych kompozytorów propagując muzykę nową.

 

Idea koncertu spotkała się z dużym zainteresowaniem naszych Przyjaciół. W rezultacie sala koncertowa była pełna a w kuluarowych rozmowach wyrażano podziw dla mistrzowskiej gry artystek oraz kunsztu wykonanych utworów.
Koncert rozpoczął się od bardzo radosnego Divertimento F-dur KV138 Wolfganga Amadeusza Mozarta. Następnie usłyszeliśmy Andante cantabile z I Kwartetu smyczkowego D - dur Piotra Czajkowskiego. Ogromne wrażenie na słuchaczach zrobiło wykonane jako ostatnie Pięć utworów na kwartet smyczkowy Schulhoffa. Entuzjastyczne brawa i Mozart na bis uwieńczyły to muzyczne wydarzenie.
Po koncercie goście mieli możliwość spotkania się z artystkami a organizatorzy indywidualnie i osobiście mogli podziękować wszystkim Przyjaciołom za obecność w tym wyjątkowym dniu oraz podczas wielu innych ważnych momentów w życiu ośrodka.


KONCERT WDZIĘCZNOŚCI BYŁ PREZENTEM, KTÓRY DAFO OFIAROWAŁ NASZYM PODOPIECZNYM. CAŁA NASZA SPOŁECZNOŚĆ SKŁADA NAJSERDECZNIEJSZE PODZIĘKOWANIA.

 

ZDJĘCIA W GALERII - MENU PO LEWEJ STRONIE

ZOBACZ TAKŻE:         http://www.timeto.pl/telewizja/video/koncert-wdziecznosci-w-zbylitowskiej-gorze.html

 


 

Wykonanie strony www Redruk.pl