aktualnosci

TYDZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

2014-05-10

To były wyjątkowe dni dla naszych wychowanków, od 5 do 9 maja aktywnie uczestniczyli w obchodach Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Głównym celem tygodniowych wydarzeń jest promowanie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych, zwrócenie uwagi na bariery prawne, edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, kulturalne czy mentalne, które uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie. Tegoroczna uroczystość zorganizowana była w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych i współfinansowana ze środków Województwa Małopolskiego. W zaplanowanych na ten czas imprezach udział wzięli niepełnosprawni z powiatów brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego.


Dla naszych wychowanków świętowanie Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych rozpoczęło się we wtorek 6 maja od udziału w uroczystej Mszy św. sprawowanej w intencji osób niepełnosprawnych w Tarnowskiej Katedrze. Zabytkowe mury kościoła z trudem pomieściły wszystkich zgromadzonych na liturgicznym spotkaniu. Po jego zakończeniu wyruszył z Placu Katedralnego barwny, roześmiany korowód osób niepełnosprawnych, ich opiekunów i sympatyków, który przemaszerował ulicą Wałową i poprzez Bramę Pilźnieńską wlał się na Rynek. Tam odbyło się spotkanie w władzami samorządowymi, po którym dla wszystkich zebranych zagrała tarnowska Anakonda, zespół grający rocka.
Kolejnym akcentem obchodów wyjątkowego Tygodnia był dla naszych wychowanków udział w I Mityngu Pływackim Osób z Niepełną Sprawnością, który odbył się w miniona środę 7 maja na pływalni miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Zostaliśmy wspaniale przyjęci przez organizatorów, którzy perfekcyjnie przygotowali zawody. Z Dąbrowy przywieźliśmy srebrny medal Damiana Toty zdobyty na dystansie 25 m z deską oraz wiele, wiele miłych wrażeń.


Dopełnieniem udziału naszych wychowanków w obchodach Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych był ich udział w Integracyjnym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się 8 maja w SOSW Tarnów. Reprezentujący nasz Ośrodek chłopcy mogli zweryfikować swoje umiejętności w pojedynkach z rówieśnikami z innych szkół tarnowskich. Konfrontacja wypadła nadmiar pomyślnie, Piotr Rodak wywalczył w swojej kategorii I miejsce, a Adrian Warchał zdobył II pozycję.
Serdecznie gratulujemy naszym wychowankom sukcesów odniesionych na arenach sportowych minionego tygodnia, a organizatorom Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych dziękujemy za stworzenie tak wielu okazji do integrowania środowiska osób niepełnosprawnych.


Żywimy nadzieję, że w przyszłym roku nie zabraknie podobnych pomysłów i środków na ich realizację. W imieniu wychowanków naszego Ośrodka raz jeszcze dziękujemy za doświadczenia Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych , które były naszym udziałem.

 

 

Ftorelacja z obchodów Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych w GAGLERII - menu po lewej stronie

 

 

Wykonanie strony www Redruk.pl