aktualnosci

GRA MIEJSKA

2014-05-08

Po raz kolejny nasi wychowankowie skorzystali z zaproszenia Koła PTTK "Włóczykije" działającego przy SOSW w Tarnowie. Tym razem braliśmy udział w bardzo atrakcyjnej formie łączącej w sobie treści edukacyjne z walorami turystyczno-krajoznawczymi. Była to gra miejska, która poprowadziła nas szlakami najbardziej znanych zabytków Tarnowa.

Wędrówka rozpoczęła się w Parku Strzeleckim obok Mauzoleum gen. Józefa Bema, a zakończyła na Placu Ofiar Stalinizmu gdzie uczestnicy gry odpowiadali na pytania quizowe związane z miejscami wczesniej zwiedzanymi. Podczas całej drogi towarzyszyły nam opowieści pana Stanisława, przewodnika PTTK, który we wspaniały, barwny i humorystyczny sposób opowiadał o historii Tarnowa i jego znanych mieszkańców.

Dopisała pogoda, dopisało towarzystwo a i dobre humory dopełniły reszty. Doskonale smakowały także pączki, którymi delektowaliśmy się w jednej z tarnowskich kawiarni.

Pragniemy raz jeszcze podziękowac gorąco naszym przyjaciołom z tarnowskiego Ośrodka za zaproszenie nas do udziału w tak atrakcyjnej formie zajęc.

Wykonanie strony www Redruk.pl