aktualnosci

ZŁAZ TURYSTYCZNY

2014-03-20

Na zaproszenie Koła PTTK nr 23 ''Włóczykije'' działającego przy SOSW w Tarnowie grupa naszych wychowanków wraz z opiekunami uczestniczyła w  I Wiosennym Złazie Turystyczno-Krajoznawczym ''Witamy bociana", który odbył się w Skrzyszowie.

 

Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania zabytkowego kościoła p.w. św. Stanisława Męczennika. Pan przewodnik obdarował wszystkich mnogościa ciekawych informacji i faktów z historii tego miejsca. Następnie trasa Złazu zaprowadziła nas do Lasu Kruk gdzie czekały nas kolejne atrakcje. Wysłuchaliśmy pogadanki na temat "Bocian w polskiej kulturze ludowej", bralismy udział w konkursie plastycznym p.t. "Bocian w gnieździe", objadalismy się pieczonymi kiełbasami by na końcu utworzyc jeden wielki wiosenny chór, który powitał nadchodzącą wiosnę piosenkami na jej temat.

 

W tym przemiłym spotkaniu udział wzięli uczniowie SOSW w Tarnowie, Niepublicznej Szkoły Specjalnej w Tarnowie, Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie i nasi wychowankowie. Z całego serca dziękujemy organizatorom za zaproszenie i serdeczne przyjęcie.

 

Wykonanie strony www Redruk.pl