aktualnosci

WOKALNE SUKCESY

2013-11-21

Od 18 do 19 listopada w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie odbyła się osiemnasta już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Śpiewaj z nami”. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Społecznej Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy razem” i SOSW w Tarnowie. Udział w tym wydarzeniu biorą niepełnosprawni uczniowie ze szkół z terenu całej Polski. W tym roku było  to prawie 200 uczestników. Do Tarnowa przyjechali oni m.in. z Krakowa, Przemyśla, Nowego Targu, Puław, Nowego Sącza, Bochni, Chorzowa, Kolbuszowej czy Kędzierzyna-Koźla.

 

Nasz Ośrodek reprezentowała na deskach tarnowskiego teatru grupa wokalna i solistka.  Ilona Potępa, Krystian Furmański oraz Michał Misiewicz wykonali piosenkę Marka Grechuty "Kraków". W kategorii solistów  Ala Barzyk zaśpiewała piosenkę Maanam-u "Krakowski spleen".

 

Nasi wychowankowie odnieśli największy sukces w kilkunastoletniej historii występów na tarnowskim festiwalu. Trio wokalne zostało nagrodzone III miejscem, a Ala Barzyk w kategorii solistów zdobyła Grand Prix.

 

Wielkim wyróżnieniem było także zaproszenie Ali do występu na koncercie galowym Festiwalu "Śpiewaj z nami". Serdecznie gartulujemy nagrodzonym wykonawcom ogromnego sukcesu i życzymy kolejnych radosnych doświadczeń artystycznych.

Wychowankowie naszego Ośrodka byli przygotowywani do prezentacji przez panów : Macieja Witka, Dawida Nawalańca i Jacka Frankowskiego, którzy stworzyli trio akompaniujące wykonawcom.

Wykonanie strony www Redruk.pl